28 października 2021

Aktywności na czwartek

Dzień dobry.

Zapraszamy Wszystkie dzieci do dzisiejszych aktywności

Zaczniemy od zabawy „Gramy w kolory”

Rodzic wystawia pojemnik z kilkoma przedmiotami w czterech kolorach (mogą to być klocki). Zadaniem dziecka jest odnalezienie kilku przedmiotów, zabawek w kolorze podanym przez rodzica. Następnie dziecko układa przyniesione przedmioty  na dywanie, przelicza, porównuje ilość, określa, których jest więcej/mniej.

Kolejna zabawa nazywa się „Bardzo wszystkim jest wesoło, gdy czerwony (zielony itd.) krąży wkoło”.

Jest  to zabawa ruchowa. Dziecko stoi w kręgu z rodzicami, rodzeństwem, babcię, dziadkiem i wszyscy wypowiadają słowa rymowanki,  jednocześnie podając  z rąk do rąk zabawkę (przedmiot) w wymienianym kolorze. Do kogo na koniec rymowanki dotarła zabawka proponuje jakiś gest, ruch, który powtarzają wszyscy.

Kolorowe paski to tytuł następnej zabawy. Do kolejnej zabawy potrzebny jest sznurek oraz bibuła. Poproście kogoś z rodziny abyście wspólnie powycinali kolorowe paski z bibuły. Wycięte paski krepiny, zawieście na przeciągniętym w pokoju sznurku.

Rodzic podaje Wam kolejne polecenia:

- stoimy i lekko dmuchamy na kolorowe paski

- stoimy na prawej nodze i dmuchamy na żółte paski

- siadamy i mocno dmuchamy

Lubicie malować farbami ?

Zapraszamy Was do wykonania pracy plastycznej pt. „Moja tęcza”. W czasie malowania korzystajcie z paluszków. Zobaczycie, jaka to frajda malować palcami. Mam nadzieję, że pokażecie nam swoje piękne prace.

Podstawowymi umiejętnościami rozwijanymi w trakcie doskonalenia motoryki małej są:

– kontrolowane i precyzyjne ruchy rąk i palców

– świadome manipulowanie przedmiotem

– rozwijanie koordynacji wzrokowo – ruchowej

- rozwijanie koordynacji oko-ręka

Życzymy udanej zabawy i pozdrawiamy Was serdecznie.