15 września 2021

Dzień Kropki

Dzień Kropki to dzień odkrywania talentów... My odkrywamy je w naszych dzieciach codziennie i każdego dnia zachęcamy do twórczej pracy, ale warto w tak wyjątkowym dniu powiedzieć o tym, uświadomić dzieciom jak są wspaniałe i zdolne! Każde dziecko ma jakiś talent i jest bardzo zdolne, trzeba tylko pomóc mu to odkryć... Oczywiście w tym dniu obchodzimy także urodzinki naszego przedszkola. W tym roku kończy ono 2 lata :D

Jeżyki poznały historię Vashti, po czym rozmawiały o talentach i tym, co potrafią robić najlepiej np:

- budować z klocków LEGO

- rysować - jeździć na hulajnodze

- wyprowadzać psa na spacer

- jeździć na rowerze

- dobrze się bawić

- grać w szachy

- grać w piłkę nożną itp.

Tak powstało kropeczkowe drzewo talentów pod hasłem ,, Zobacz, jak wiele potrafisz! ".

Z okazji urodzin przedszkola Jeżyki wykonały laurkę i zaśpiewały 100 lat

Nie zabrakło też swobodnej twórczości z kropek :)

Sówki wykonały mąkolinę i tworzyły z niej babeczki- kropeczki, które później pięknie ozdabiały. Na koniec ułożyły je w tort, były nawet świeczki i "Sto lat" dla naszego Kropeczkowego Przedszkola :) Maluszki rozwijały swoje talenty i twórcze działania poprzez:

-tworzenie drzewa z "bąbelkowymi" liśćmi

- wykonanie eksperymentu z mlekiem i kolorami

- zabawę detyktywistyczną "Znajdź drugą połowę...".

Na koniec tych zabaw otrzymały kropeczkowy medal.